Is thereanyrice?Therearen’t anyonions.Thereisn’t anycereal.We needsomecheese.$3.89/gal.$ .49eachYes,thereis.Howmuchbread dowe need?Howmuchsugar dowe need?There ischeese intherefrigerator.What do weneed at thesupermarket?No,therearen’t.I need adozeneggs.Howmuch milkdo weneed?Are thereanycookies?Are thereanybananas?Theyneed abag oforanges.Sheneeds aloaf ofbread.Howmanyeggs doeshe need?There aresix bottlesof water.Is there anymilk in therefrigerator?How manyapples dotheyneed?six dollarsand thirty-five cents$16.79/lb.Is thereanyrice?Therearen’t anyonions.Thereisn’t anycereal.We needsomecheese.$3.89/gal.$ .49eachYes,thereis.Howmuchbread dowe need?Howmuchsugar dowe need?There ischeese intherefrigerator.What do weneed at thesupermarket?No,therearen’t.I need adozeneggs.Howmuch milkdo weneed?Are thereanycookies?Are thereanybananas?Theyneed abag oforanges.Sheneeds aloaf ofbread.Howmanyeggs doeshe need?There aresix bottlesof water.Is there anymilk in therefrigerator?How manyapples dotheyneed?six dollarsand thirty-five cents$16.79/lb.

Unit 7 Bingo - Call List

(Print) Use this randomly generated list as your call list when playing the game. There is no need to say the BINGO column name. Place some kind of mark (like an X, a checkmark, a dot, tally mark, etc) on each cell as you announce it, to keep track. You can also cut out each item, place them in a bag and pull words from the bag.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
  1. Is there any rice?
  2. There aren’t any onions.
  3. There isn’t any cereal.
  4. We need some cheese.
  5. $3.89/gal.
  6. $ .49 each
  7. Yes, there is.
  8. How much bread do we need?
  9. How much sugar do we need?
  10. There is cheese in the refrigerator.
  11. What do we need at the supermarket?
  12. No, there aren’t.
  13. I need a dozen eggs.
  14. How much milk do we need?
  15. Are there any cookies?
  16. Are there any bananas?
  17. They need a bag of oranges.
  18. She needs a loaf of bread.
  19. How many eggs does he need?
  20. There are six bottles of water.
  21. Is there any milk in the refrigerator?
  22. How many apples do they need?
  23. six dollars and thirty-five cents
  24. $16.79/lb.