$2.19 per pound $3.25 for (Med) (M) $1.85 for (sm) $.75 for Large $33 .15 per gallon $5.25 per package $0.54 per pound $2.00 per minute $0.56 a can $0.50 per pound $3.30 per pound Retail price $20.00 $1.25 per lb $.39 for medium $.50 per ounce $1.00 per oz Unit price $.30 $9.95 per hour $.45 cents per pound $0.36 per can $1.30 per hamburger $6.00 per item $.10 for small $7.00 for (Lg) $0.90 per pound $1.25 per gram $2.00 each $1.25 per (g) $2.19 per pound $3.25 for (Med) (M) $1.85 for (sm) $.75 for Large $33 .15 per gallon $5.25 per package $0.54 per pound $2.00 per minute $0.56 a can $0.50 per pound $3.30 per pound Retail price $20.00 $1.25 per lb $.39 for medium $.50 per ounce $1.00 per oz Unit price $.30 $9.95 per hour $.45 cents per pound $0.36 per can $1.30 per hamburger $6.00 per item $.10 for small $7.00 for (Lg) $0.90 per pound $1.25 per gram $2.00 each $1.25 per (g)
(Print) Use this randomly generated list as your call list when playing the game. Place some kind of mark (like an X, a checkmark, a dot, tally mark, etc) on each cell as you announce it, to keep track. You can also cut out each item, place them in a bag and pull words from the bag.
I-$2.19 per pound
O-$3.25 for (Med) (M)
B-$1.85 for (sm)
O-$.75 for Large
O-$33 .15 per gallon
I-$5.25 per package
B-$0.54 per pound
I-$2.00 per minute
O-$0.56 a can
B-$0.50 per pound
B-$3.30 per pound
I-Retail price $20.00
G-$1.25 per lb
B-$.39 for medium
B-$.50 per ounce
G-$1.00 per oz
O-Unit price $.30
G-$9.95 per hour
G-$.45 cents per pound
N-$0.36 per can
I-$1.30 per hamburger
N-$6.00 per item
N-$.10 for small
N-$7.00 for (Lg)
G-$0.90 per pound
N-$1.25 per gram
I-$2.00 each
O-$1.25 per (g)