12:3$6.96$1.852Adults$6020:12$10.50ExtraFreeSpace$0.35$15$0.5036Tablespoons8$5.25ExtraFreeSpace15:625:10$34$10.501000$3,960$815:97Books10Cups60minutesExtraFreeSpace330Miles$74/5$0.75$5,280$1.50$1,320$10$0.80$2.5060Children4Cups4Bottles45Children1:2$32$0.5015:3765Apples24Tablespoons$0.2510:618:6:30ExtraFreeSpace3:102:524Gallons$773Loaves8Teaspoons12Eggs2Cups$3.500.5pages$4.50Theprice ofone unit12:3$6.96$1.852Adults$6020:12$10.50ExtraFreeSpace$0.35$15$0.5036Tablespoons8$5.25ExtraFreeSpace15:625:10$34$10.501000$3,960$815:97Books10Cups60minutesExtraFreeSpace330Miles$74/5$0.75$5,280$1.50$1,320$10$0.80$2.5060Children4Cups4Bottles45Children1:2$32$0.5015:3765Apples24Tablespoons$0.2510:618:6:30ExtraFreeSpace3:102:524Gallons$773Loaves8Teaspoons12Eggs2Cups$3.500.5pages$4.50Theprice ofone unit

Ratios Bingo! - Call List

(Print) Use this randomly generated list as your call list when playing the game. There is no need to say the BINGO column name. Place some kind of mark (like an X, a checkmark, a dot, tally mark, etc) on each cell as you announce it, to keep track. You can also cut out each item, place them in a bag and pull words from the bag.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
  1. 12:3
  2. $6.96
  3. $1.85
  4. 2 Adults
  5. $60
  6. 20:12
  7. $10.50
  8. Extra Free Space
  9. $0.35
  10. $15
  11. $0.50
  12. 36 Tablespoons
  13. 8
  14. $5.25
  15. Extra Free Space
  16. 15:6
  17. 25:10
  18. $3
  19. 4
  20. $10.50
  21. 1000
  22. $3,960
  23. $8
  24. 15:9
  25. 7 Books
  26. 10 Cups
  27. 60 minutes
  28. Extra Free Space
  29. 330 Miles
  30. $7
  31. 4/5
  32. $0.75
  33. $5,280
  34. $1.50
  35. $1,320
  36. $10
  37. $0.80
  38. $2.50
  39. 60 Children
  40. 4 Cups
  41. 4 Bottles
  42. 45 Children
  43. 1:2
  44. $32
  45. $0.50
  46. 15:37
  47. 65 Apples
  48. 24 Tablespoons
  49. $0.25
  50. 10:6
  51. 18:6:30
  52. Extra Free Space
  53. 3:10
  54. 2:5
  55. 24 Gallons
  56. $77
  57. 3 Loaves
  58. 8 Teaspoons
  59. 12 Eggs
  60. 2 Cups
  61. $3.50
  62. 0.5 pages
  63. $4.50
  64. The price of one unit